https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-np-podyji-hrozi-po-uternim-silnem-vetru-pady-nalomenych-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V NP Podyjí hrozí po úterním silném větru pády nalomených stromů

6.2.2020 00:22 | ZNOJMO (ČTK)
V lesích Národního parku Podyjí na Znojemsku je po úterním silném větru množství odlomených větví, může hrozit i pád nalomených stromů.
V lesích Národního parku Podyjí na Znojemsku je po úterním silném větru množství odlomených větví, může hrozit i pád nalomených stromů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V lesích Národního parku Podyjí na Znojemsku je po úterním silném větru množství odlomených větví, může hrozit i pád nalomených stromů. Návštěvníci parku proto mají dbát zvýšené pozornosti, uvedl včera na webu Správy národního parku Podyjí Zdeněk Mačát.
 

"Správa Národního parku Podyjí upozorňuje, že po úterním silném větru je v lesích Národního parku Podyjí velké množství odlomených větví. Současně může hrozit i pád některých dalších větví či nalomených stromů. V této souvislosti vyzýváme návštěvníky národního parku, aby dbali zvýšené pozornosti při pohybu na turistických stezkách na území NP Podyjí," uvedl Mačát.

Silný vítr v kraji v úterý zaměstnal hasiče, během dne evidovali asi 170 událostí v souvislosti se silným větrem, vyjížděli především ke spadlým stromům. Stromy spadly i na auta, nikdo nebyl zraněn. V průběhu dne také bylo bez elektřiny až 6200 domácností, do 17:00 ale E.ON všechny poruchy v kraji odstranil. V několika okresech se dopoledne kvůli popadaným stromům přes silnici zpožďovaly i některé autobusové linky, a to o pět až 20 minut.

Národní park Podyjí je s rozlohou 63 kilometrů čtverečních nejmenší ze čtyř českých národních parků a jediný na Moravě. Vznikl v roce 1991. Spolu s Lednicko-valtickým areálem patří k nejnavštěvovanějším místům Jihomoravského kraje, je oblíbený pro možnosti pěší a cyklistické turistiky.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist