https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-np-podyji-hrozi-vlivem-mraziveho-pocasi-pady-stromu-i-vetvi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V NP Podyjí hrozí vlivem mrazivého počasí pády stromů i větví

8.2.2021 14:40 | BRNO (ČTK)
Vlivem mrazivého počasí hrozí pád stromů i větví, které se mohou zlomit pod tíhou ledu. Ilustrační foto
Vlivem mrazivého počasí hrozí pád stromů i větví, které se mohou zlomit pod tíhou ledu. Ilustrační foto
V lesích Národního parku Podyjí na Znojemsku hrozí vlivem mrazivého počasí pád stromů i větví, které se mohou zlomit pod tíhou ledu. Lidé by měli své výlety proto raději odložit. Správa národního parku to dnes uvedla na svém webu.
 

Lidé by v národním parku měli být podle správy nadmíru opatrní. "Kromě kluzké země hrozí i pád větví a stromů, které neunesly tíhu velké vrstvy ledovky. Proto raději své výlety odložte na dobu, kdy bude návštěva národního parku bezpečnější," uvedla správa na webu.

Ledovka v Jihomoravském kraji trápí od ranních hodin řidiče i některé domácnosti. Staly se desítky dopravních nehod. Hasiči vyjíždějí k popadaným stromům i větvím. Bez elektřiny bylo ráno v kraji asi 13.500 domácností. Zpožďují se krajské autobusy, problémy jsou místy i na železnici.

Národní park Podyjí je s rozlohou 63 kilometrů čtverečních nejmenší ze čtyř českých národních parků a jediný na Moravě. Vznikl v roce 1991. Spolu s Lednicko-valtickým areálem patří k nejnavštěvovanějším místům Jihomoravského kraje, je oblíbený pro možnosti pěší a cyklistické turistiky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist