https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-np-podyji-pokaci-rizikove-stromy-nektere-trasy-docasne-uzavrou
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V NP Podyjí pokácí rizikové stromy, některé trasy dočasně uzavřou

24.1.2020 00:13 | ZNOJMO (ČTK)
V Národním parku Podyjí na Znojemsku kvůli kácení rizikových stromů počínaje dneškem dočasně uzavřou tři turistické trasy kolem Podmolí. / Ilustrační foto
V Národním parku Podyjí na Znojemsku kvůli kácení rizikových stromů počínaje dneškem dočasně uzavřou tři turistické trasy kolem Podmolí. / Ilustrační foto
V Národním parku Podyjí na Znojemsku kvůli kácení rizikových stromů počínaje dneškem dočasně uzavřou tři turistické trasy kolem Podmolí. Lesníci budou kácet desítky uschlých borovic, které by při pádu mohly ohrozit procházející turisty. Řekl to mluvčí Správy národního parku Podyjí David Grossmann.
 

"Stromy uschly loni, nevydržely sucho, kvůli bezpečnosti je musíme pokácet," uvedl Grossmann. Uzavřené budou dvě turistické cesty mezi Podmolím a Devíti mlýny, kdy náhradní trasa povede po cyklostezce a bude vyznačena šipkami. Uzavřená bude i zelená pěší stezka mezi Podmolím a Žlebských rybníkem. Náhradní trasa v tomto případě povede z Podmolí k rozcestí u Pustého rybníku a dále pak po červené k Žlebskému rybníku. Znovu otevřené by všechny měly být na začátku února.

"Naši lesníci obhlížejí situaci i na jiných trasách. Je pravděpodobné, že se bude pokračovat i jinde," uvedl mluvčí.

Národní park Podyjí je s rozlohou 63 kilometrů čtverečních nejmenší ze čtyř českých národních parků a jediný na Moravě. Vznikl v roce 1991. Spolu s Lednicko-valtickým areálem patří k nejnavštěvovanějším místům Jihomoravského kraje, je oblíbený pro možnosti pěší a cyklistické turistiky.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist