https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-okoli-ceskeho-rudolce-zustava-v-prirode-12-uprchlych-bizonu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V okolí Českého Rudolce zůstává v přírodě 12 uprchlých bizonů

8.5.2019 00:30 | J. HRADEC (ČTK)
V okolí Českého Rudolce na Jindřichohradecku se ve volné přírodě stále pohybuje 12 bizonů, kteří v polovině dubna utekli z nedaleké farmy. / Ilustrační foto
V okolí Českého Rudolce na Jindřichohradecku se ve volné přírodě stále pohybuje 12 bizonů, kteří v polovině dubna utekli z nedaleké farmy. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
V okolí Českého Rudolce na Jindřichohradecku se ve volné přírodě stále pohybuje 12 bizonů, kteří v polovině dubna utekli z nedaleké farmy. Turisté musí počítat s tím, že mohou na zvířata v terénu narazit. Včera to řekl starosta Českého Rudolce Luděk Plocar. Původně z farmy uteklo osm desítek bizonů, většinu z nich se podařilo odchytit.
 

"Nacházíme se v krajině České Kanady, kterou hodně využívají cyklisté nebo turisté. Měli by proto počítat i s možností, že by teoreticky na bizona mohli narazit," uvedl Plocar. Dodal, že jde o plaché zvíře, které se spíše lidem vyhýbá. Ale přesto nelze kontakt s bizonem ve volné přírodě vyloučit.

Plocar uvedl, že zatím neví o tom, že by uprchlé stádo obyvatelům Českého Rudolce způsobilo nějakou škodu na nemovitostech. "Ale možná, že zemědělci nějakou újmu na polích utrpěli," uvedl.

Bizon patří mezi téměř ohrožená zvířata. Žije především v Severní Americe, největší populace je v Yellowstonském národním parku. Farmy chovají bizony většinou kvůli masu.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist