https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-olomoucke-zoo-uhynul-temer-17lety-lev-mel-rekordni-pocet-potomku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V olomoucké zoo uhynul téměř 17letý lev, měl rekordní počet potomků

20.2.2022 01:05 | OLOMOUC (ČTK)
Poslední volně žijící lev berberský se do roku 1942 nacházel v Maroku. Nyní jsou tito lvi chováni v Evropě asi ve 20 chovatelských institucích, celkem jich v nich žije 80. Ilustrační foto
Poslední volně žijící lev berberský se do roku 1942 nacházel v Maroku. Nyní jsou tito lvi chováni v Evropě asi ve 20 chovatelských institucích, celkem jich v nich žije 80. Ilustrační foto
V zoologické zahradě na Svatém Kopečku u Olomouce uhynul téměř sedmnáctiletý lev berberský Šimon, který byl samcem s největším počtem odchovaných mláďat na světě. Olomoucká zoo do populace v přírodě vyhynulého lva berberského přispěla celkem 20 mláďaty, sdělila ČTK mluvčí zoo Iveta Grónská.
 

"Jednalo se o samce vysokého věku s chronickými potížemi pohybového aparátu, kterého sužovaly i další neduhy stáří," uvedla zooložka Jitka Vokurková. Lev zřejmě podlehl akutní infekci, které již vzhledem ke svému věku nedokázal čelit.

Lev Šimon se ale zřejmě do zoo vrátí, byť v neživé podobě. "Jednáme s preparátorem," podotkla Vokurková.

Poslední volně žijící lev berberský se do roku 1942 nacházel v Maroku. Nyní jsou tito lvi chováni v Evropě asi ve 20 chovatelských institucích, celkem jich v nich žije 80. Olomoucká zoo chová tyto lvy od roku 1979.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist