https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-olomouckem-kraji-vyrazne-ubylo-smogu-v-ovzdusi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Olomouckém kraji výrazně ubylo smogu v ovzduší

11.1.2017 09:14 | OLOMOUC (ČTK)
V Olomouckém kraji se zlepšily rozptylové podmínky. Průměrná denní koncentrace polétavého prachu klesla v Olomouci, Prostějově i Přerově a její hodnoty už nejsou ve srovnání s mezní hranicí dvojnásobné. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
 

Zatímco v úterý ráno činila v Olomouci průměrná čtyřiadvacetihodinová koncentrace polétavého prachu zhruba 100 mikrogramů na metr krychlový, dnes ráno tento ukazatel klesl na 73 mikrogramů. Mezní hranice je 50 mikrogramů.

Pokles průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace prachu v ovzduší vykázaly dnes ráno také stanice v Přerově a Prostějově. V Přerově se snížila z úterních 113 mikrogramů na 71 mikrogramů a v Prostějově ze 100 mikrogramů na necelých 70 mikrogramů.

Na zhoršené ovzduší na začátku týdne upozornila obyvatele na svých internetových stránkách www.prerov.eu přerovská radnice. Obyvatelům doporučila, aby omezili pobyt venku, zvláště ráno a večer, fyzickou aktivitu venku a větrali doma pouze krátce.

Zhoršené ovzduší trápilo také obyvatele v Moravskoslezském a Zlínském kraji. Situace se tam rovněž začala zlepšovat.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist