https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-orlickych-horach-horelo-pul-hektaru-lesa-pricinou-paleni-po-tezbe
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Orlických horách hořelo půl hektaru lesa, příčinou bylo pálení po těžbě

7.7.2021 10:51 | BARTOŠOVICE (ČTK)
U Bartošovic v Orlických horách v úterý odpoledne hořelo asi půl hektaru lesa. Oheň se rozšířil na mýtině po těžbě. Příčinou byla nedbalost při pálení zbytků po těžbě dřeva. ČTK to řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.
 

Les hořel na pomezí Královéhradeckého a Pardubického kraje. Na likvidaci ohně se podílelo pět jednotek hasičů, z nichž většina byla z Pardubického kraje. Škoda na lesním porostu nevznikla.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist