https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ostravske-zoo-odchovavaji-dalsiho-orlosupa-bradateho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V ostravské zoo odchovávají dalšího orlosupa bradatého

16.3.2017 02:15 | OSTRAVA (ČTK)
Samice sice původně snesla dvě vejce, ale první mládě odumřelo ještě před líhnutím. Druhé se ošetřovatelům podařilo zachránit.
Samice sice původně snesla dvě vejce, ale první mládě odumřelo ještě před líhnutím. Druhé se ošetřovatelům podařilo zachránit.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Foto | Pavel Vlček / Zoo Ostrava
Orlosupi bradatí, na jejichž záchraně se podílí ostravská zoologická zahrada, odchovávají další mládě. Samice sice původně snesla dvě vejce, ale první mládě odumřelo ještě před líhnutím. Druhé se ošetřovatelům podařilo zachránit. Informovala o tom včera mluvčí zahrady Šárka Nováková.
 

"První vejce během inkubace odumřelo, protože těsně před termínem možného líhnutí puklo na hnízdě. Po zjištění této skutečnosti jsme proto druhé vejce odebrali do líhně. Naštěstí bylo také oplozené a mládě uvnitř naživu. Přesto jsme jej už ponechali v inkubátoru," uvedla zooložka Adéla Obračajová.

Chovatelé podle ní o mládě pečovali a krmili ho ještě několik dnů. Poté je vrátili rodičům, kteří ho bez problémů přijali. Mláděti se zatím daří dobře a ošetřovatelé věří, že ho obdobně jako další budou moci vypustit do volné přírody.

Zoo se na mezinárodním záchranném projektu návratu orlosupa bradatého do volné přírody v Alpách podílí od roku 2009. Podle Novákové patří projekt k jednomu z nejúspěšnějších návratů vyhubeného druhu zpět do evropské přírody. Ostravská zoo bezplatně poskytuje odchovaná mláďata tohoto dravce a zatím takto bylo zpět do přírody vypuštěno 13 mladých orlosupů.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist