https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ostravske-zoo-znovu-funguje-safari-expres
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V ostravské zoo znovu funguje safari expres

4.6.2020 20:10 | OSTRAVA (ČTK)
Safari se v Ostravě otevřelo v roce 2014 a zahrnuje tři výběhy s celkovou rozlohou šest hektarů. Ve výbězích Afrika, Persie a Indie žije přes sto zástupců africké a asijské fauny ve více než deseti druzích
Safari se v Ostravě otevřelo v roce 2014 a zahrnuje tři výběhy s celkovou rozlohou šest hektarů. Ve výbězích Afrika, Persie a Indie žije přes sto zástupců africké a asijské fauny ve více než deseti druzích
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Ostrava
Návštěvníci ostravské zoologické zahrady se opět mohou projet safari expresem přímo mezi zvířaty. Po zimní přestávce a rozvolnění protikoronavirových opatření byl jeho provoz opět obnoven.
 

"Kromě 15 letošních mláďat je v africkém výběhu nově k vidění vysloužilý terénní vůz z roku 1971. Stejné modely jezdily nebo stále ještě jezdí po afrických pláních," uvedla Šárka Nováková.

Safari se v Ostravě otevřelo v roce 2014 a zahrnuje tři výběhy s celkovou rozlohou šest hektarů. Ve výbězích Afrika, Persie a Indie žije přes sto zástupců africké a asijské fauny ve více než deseti druzích.

Návštěvníci se mohou projet safari expresem každý den v době od 10:00 do 17:45. Jízda trvá asi 15 až 20 minut. Nástupiště je pod výběhem žiraf.

"Z důvodu platných opatření je nutné dodržovat stejná pravidla jako při jízdě zoovláčkem, tedy při čekání udržovat bezpečné rozestupy a při jízdě mít zakrytá ústa a nos. V jednom oddíle smí společně sedět pouze osoby blízké," upřesnila mluvčí.

Letošní mláďata návštěvníci uvidí ve výbězích Afrika a Indie. V africkém výběhu je to šest mláďat vzácných vodušek abok a pět mláďat antilop losích. Při přejíždění z Afriky do Persie mohou návštěvníci zahlédnout ve výběhu velbloudů tři mláďata a další mláďata jsou v části Indie u axisů indických. Ještě letos by se tam měli narodit potomci vzácných jelenů barasing a turů nilgau pestrých. Do výběhu Persie se letos vrátila také gazela perská, která je největší asijskou gazelou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist