https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-pakistanskem-lahauru-budou-od-patku-do-nedele-kvuli-smogu-zavrene-skoly
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V pákistánském Láhauru budou od pátku do neděle kvůli smogu zavřené školy

8.12.2022 00:23 | Láhaur (Pákistán) (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Pákistánská provincie Paňdžáb vyhlásila kvůli silnému znečištění ovzduší stav nouze. V metropoli provincie Láhauru zůstanou kvůli smogu od pátku do neděle zavřené školy, informovala agentura DPA.
 

Podle švýcarské organizace IQAir měl Láhaur, kde žije asi 11 milionů lidí, dnes ráno nejvyšší znečištění ovzduší na světě. Kromě emisí z továren a dopravy k němu v toto období přispívá i spalování zbytků úrody, napsala agentura DPA.

Paňdžábská vláda již zveřejnila opatření, která by měla přispět ke zlepšení stavu životního prostředí. Chce mimo jiné postupně zakázat stará auta a v Láhauru zřídit zóny, kam nebudou mít automobily povolený vjezd.

V uplynulých týdnech místní úřad pro životní prostředí rovněž dočasně uzavřel továrny, které vypouštějí zvlášť nebezpečné emise, a uvalil na ně pokuty.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist