https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-pardubicich-se-po-vanocich-sveze-33-tun-vyslouzilych-stromku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Pardubicích se po vánocích sveze 33 tun vysloužilých stromků

3.1.2017 11:36 | PARDUBICE (ČTK)
Aby mohly být svozy plynulé, měli by lidé dodržovat stanovená pravidla. Ilustrační foto.
Aby mohly být svozy plynulé, měli by lidé dodržovat stanovená pravidla. Ilustrační foto.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | OZO Ostrava
Služby města Pardubic začaly svážet vysloužilé vánoční stromky. Lidé je mohou odkládat ke kontejnerovým stáním u domů nebo je odvézt do některého ze separačních dvorů v Pardubicích s výjimkou dvora v Lonkově ulici v Polabinách. Ročně se jich shromáždí více než 33 tun, uvedla mluvčí městské firmy Světlana Pozníková.
 

"Stromky se svážejí na kompostárnu v Dražkovicích, kde se z nich vytvoří štěpka, která pak slouží k výrobě kompostu. Takto vyrobený kompost se používá například při péči o městskou zeleň," uvedla Pozníková.

Aby mohly být svozy plynulé, měli by lidé dodržovat stanovená pravidla. Stromky, které budou odloženy u popelnic rodinných domů, odvezeny nebudou, stejně jako ze stání kontejnerů, která se nacházejí v uzavřených dvorech nebo domech. Ze sídlišť se stromky sváží výhradně od volně přístupných kontejnerů.

Jeden sběrný vůz pojme tři až čtyři tuny stromků. Umělé smrčky či jedličky končí s ostatním komunálním odpadem na skládkách.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist