https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-plzenske-zoo-maji-mlade-kulana-jde-o-jeho-jediny-chov-v-cesku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V plzeňské zoo mají mládě kulana, jde o jeho jediný chov v Česku

18.7.2017 08:00 | PLZEŇ (ČTK)
Kulan je jedním z poddruhů asijského divokého osla či poloosla. U jeho vědeckého popisu stál český zoolog Vratislav Mazák. Chovný hřebec Maťo se narodil v roce 2008 v bratislavské zoo, o osm dní mladší samice Esta v estonské zoo v Tallinu.
Kulan je jedním z poddruhů asijského divokého osla či poloosla. U jeho vědeckého popisu stál český zoolog Vratislav Mazák. Chovný hřebec Maťo se narodil v roce 2008 v bratislavské zoo, o osm dní mladší samice Esta v estonské zoo v Tallinu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Plzeň
V plzeňské zoo se narodilo mládě turkmenského divokého osla kulana. V současnosti jde o jediný chov v Česku. V Evropě je chová 30 zoologických zahrad. Je pro ně vedena mezinárodní plemenná kniha, řekl včera mluvčí zoo Martin Vobruba.
 

Zoo Plzeň chová kulany ve velkém výběhu od roku 2010 v asijských expozicích vedle výběhu velbloudů dvouhrbých. V Plzni se kulani krátce objevili už ve druhé polovině 80. let.

Kulan je jedním z poddruhů asijského divokého osla či poloosla. U jeho vědeckého popisu stál český zoolog Vratislav Mazák. Chovný hřebec Maťo se narodil v roce 2008 v bratislavské zoo, o osm dní mladší samice Esta v estonské zoo v Tallinu. Prvního hřebečka přivedli na svět v roce 2012, kobylku Enny v září 2015. Třetí mládě, samička, přišla na svět 13. června. Jejím kmotrem se včera stal první náměstek primátora města Plzně Martin Baxa, který jí vybral jméno Ema.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist