https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-plzenske-zoo-se-po-zimnim-spanku-probudili-medvedi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V plzeňské zoo se po zimním spánku probudili medvědi

13.3.2021 16:13 | PLZEŇ (ČTK)
Medvědi patří u návštěvníků k nejoblíbenějším zvířatům zahrady.
Medvědi patří u návštěvníků k nejoblíbenějším zvířatům zahrady.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V plzeňské zoologické zahradě se tento týden probudili po zimním spánku medvědi hnědí - brtníci. Ke spánku se uložili tradičně v prosinci před Vánocemi. Hektarový výběh, který zoo pro medvědy otevřela před 22 lety, budou letos poprvé obývat jen tři zvířata - osmnáctiletí večerníčkoví medvědi Honzík a Eliška a o deset let starší Miky. Zoo loni na konci podzimu přišla o nejstaršího medvěda v Česku, téměř čtyřicetiletého Pištu. I když ve výběhu žilo jednu dobu i sedm medvědů najednou, zoo nyní zatím o získání nových neuvažuje, řekl dnes ČTK mluvčí zahrady Martin Vobruba.
 

Medvědi patří u návštěvníků k nejoblíbenějším zvířatům zahrady, kvůli koronavirové pandemii je zoo ale už několik měsíců zavřená a lidé dovnitř nemohou. Někteří se chodí alespoň dívat podél venkovního oplocení zoo například na klokany či některé ptáky, které lze zahlédnout.

Medvědi se na zimní spánek na podzim svědomitě připravují a nabírají váhu. Během zimního spánku zhubnou podle odhadů ošetřovatelů až o třetinu, což prozrazuje jejich plandavá kůže. Po probuzení je zoo rozkrmují pomalu, aby neměli zažívací potíže. První den mají k snídani třeba jen to, co si najdou ve výběhu - větvičky, jehličí, trávu. Potom postupně dostávají vločky, mrkev, jablka, sáček piškotů či pečivo. Sladké dostanou později. Z masa dostávají ryby.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist