https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-plzenske-zoo-se-v-cervnu-po-13-letech-chovu-narodilo-prvni-mlade-pandy-cervene
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V plzeňské zoo se po 13 letech chovu narodilo první mládě pandy červené

12.8.2023 18:51 | PLZEŇ (ČTK)
Otec mláděte, nyní sedmiletý Nepál, se v Plzni proslavil v roce 2019, kdy na začátku srpna utekl z výběhu a dopřál si téměř dvoutýdenní výlet na svobodě. Díky svému dobrodružství se dostal i na billboardy propagující zoo a zahrada loni vydala pohádkovou knížku Když má panda dovolenou.
Otec mláděte, nyní sedmiletý Nepál, se v Plzni proslavil v roce 2019, kdy na začátku srpna utekl z výběhu a dopřál si téměř dvoutýdenní výlet na svobodě. Díky svému dobrodružství se dostal i na billboardy propagující zoo a zahrada loni vydala pohádkovou knížku Když má panda dovolenou.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Zoo Plzeň
Po třinácti letech chovu se v plzeňské zoologické zahradě narodilo v polovině června první mládě pandy červené. Návštěvníkům zahrady se zatím trvale skrývá, ve výběhu ji budou moci pozorovat na podzim. Zoologové a chovatelé proto žádají o trpělivost a klid u výběhu pand, řekl ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba.
 
Po třinácti letech chovu se v plzeňské zoologické zahradě narodilo v polovině června první mládě pandy červené. Návštěvníkům zahrady se zatím trvale skrývá, ve výběhu ji budou moci pozorovat na podzim. Zoologové a chovatelé proto žádají o trpělivost a klid u výběhu pand, řekl dnes ČTK mluvčí zoo Martin Vobruba.

První samec pandy červené dorazil do plzeňské zahrady z Vídně v roce 2010 v souvislosti s nově postavenými expozicemi zoo. "Dosud se zde vystřídali dva samci a tři různé samice. Rodiči mláděte je pár Nepál a Lavinie, mladá samice přišla na svět 12. června a nyní váží jeden kilogram," řekl mluvčí.

Výběh pand červených, které jsou podle mezinárodní Červené knihy ohroženým druhem, je v Plzni vedle nosorožců, jeřábů a irbisů a jejich venkovní expozici představují zejména tři vzrostlé stromy. Otec mláděte, nyní sedmiletý Nepál, se v Plzni proslavil v roce 2019, kdy na začátku srpna utekl z výběhu a dopřál si téměř dvoutýdenní výlet na svobodě. Díky svému dobrodružství se dostal i na billboardy propagující zoo a zahrada loni vydala pohádkovou knížku Když má panda dovolenou.

Pandy červené, menší stromové šelmy obývající původně horské lesy jižní Číny, Nepálu, Bhútánu, Indie a Myanmaru, chová v Evropě téměř 200 zoologických zahrad, z toho deset v České republice a tři na Slovensku. Je pro ně vedena Mezinárodní plemenná kniha a Evropský záchranný program.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist