https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-praze-8-v-ulici-pod-plynojemem-vznika-komunitni-zahrada
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Praze 8 v ulici Pod Plynojemem vzniká komunitní zahrada

25.7.2018 00:12 (ČTK)
V Praze 8 v ulici Pod Plynojemem vzniká komunitní zahrada, která bude zpřístupněna letos na podzim.
V Praze 8 v ulici Pod Plynojemem vzniká komunitní zahrada, která bude zpřístupněna letos na podzim.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | praha8.cz
V Praze 8 v ulici Pod Plynojemem vzniká komunitní zahrada, která bude zpřístupněna letos na podzim. Místo doporučili obyvatelé městské části na základě výzvy radnice, celkem bylo na radnici doručeno 13 návrhů. Včera to sdělila Marcela Konrádová z radnice Prahy 8. Zakládání komunitních zahrad je v posledních letech v hlavním městě trendem. Zahrady fungují například v Praze 1 nebo v Praze 7.
 

"Pozemek, který se jeví jako bezvadné místo pro komunitní zahradu v ulici Pod Plynojemem, byl velmi zanedbaný. Nacházelo se tady plno odpadků, problematické byly i náletové dřeviny. Aby zde mohla v průběhu pár měsíců vzniknout komunitní zahrada, museli jsme jej nejdříve uklidit," uvedla Radka Pokorná z organizace KOKOZA, která se zaměřuje na kompostování a zahradničení ve městě.

Příprava komunitní zahrady.
Příprava komunitní zahrady.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | praha8.cz

Nyní na pozemku připravují kompostér. "V nejbližší době bychom zde rádi vysadili ovocné stromy a zřídili bylinkové záhony. To vše ale už ve spolupráci s místní komunitou. Poté péče o zahradu přejde na ně. Co nás ale ještě čeká, je vyřešit odstínění pozemku od rušné ulice," uvedla radní Hana Matoušková (Zelení). Lidé, kteří mají zájem se podílet na chodu komunitní zahrady, na zahradničení či kompostování, se mohou přihlásit přes email: kompostovani@praha8.cz.

Jako první byla v Praze otevřena komunitní zahrada Prazelenina v Praze 7, která funguje sedmým rokem. Lidé sem chodí nejen kvůli pěstování zeleniny, ale také kvůli setkávání. V Praze 1 fungovala loni jedna komunitní zahrada, ale kvůli velkému zájmu se radnice rozhodla pro letošní rok otevřít tři zahrady, na Malé Straně, na Novém Městě a na Starém Městě. Komunitní zahradničení podporuje i Praha 14, kde je zahrada u volnočasového centra Plechárna. Od příštího roku bude zahrada Tygr v petrželi i na Štvanici.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist