https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-praze-od-cervna-skonci-sdilene-elektroskutry-berider
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Praze od června skončí sdílené elektroskútry BeRider

31.5.2023 10:33 | PRAHA (ČTK)
Nabídku sdílených elektroskútrů spustila společnost Škoda Auto DigiLab v Praze v roce 2019. Za čtyři roky provozu najezdili zákazníci přes 4 200 000 kilometrů.
Nabídku sdílených elektroskútrů spustila společnost Škoda Auto DigiLab v Praze v roce 2019. Za čtyři roky provozu najezdili zákazníci přes 4 200 000 kilometrů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Služba sdílených elektroskútrů BeRider v Praze od června skončí. Provozovatelům z dceřiné společnosti automobilky Škoda Auto se nepodařilo najít vhodného partnera pro zajištění dalšího provozu. Společnost o tom informovala na webu.
 

Nabídku sdílených elektroskútrů spustila společnost Škoda Auto DigiLab v Praze v roce 2019. Za čtyři roky provozu najezdili zákazníci přes 4 200 000 kilometrů a tím pomohli ušetřit 512 tun oxidu uhličitého, uvádí firma.

Na začátku června bude provoz služby BeRider ukončen a skútry zmizí z ulic. "Vždy jsme věděli, že službu je třeba dál rozšiřovat: mít více skútrů ve více městech. Pro zajištění dalšího provozu se nám nepodařilo najít vhodného partnera," vysvětlili zástupci firmy rozhodnutí ukončit činnost. Dodali, že provozování služeb jako BeRider není pro Škoda Auto DigiLab hlavní činnost a společnost se nyní bude soustředit na klíčové projekty, které jsou spojeny s mobilitou a digitální službami v osobních vozech.

Neproježděný kredit bude zákazníkům vrácen na účet, uvedli provozovatelé služby. Použité elektroskútry lidem odprodávat neplánují. "Jednáme o jejich prodeji další firmě nebo firmám, které by je mohly provozovat," uvádí BeRider na webu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist