https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-praze-probehla-krajska-konference-evvo
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

PR článek

V Praze proběhla Krajská konference EVVO

21.12.2010 11:45 | PRAHA (MCN, o.p.s.)
 

Dne 9.12.2010 se konala ve Velké zasedací síni Magistrátu hl. m. Prahy krajská konference environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty (EVVO) pro veřejnou správu a firemní oblast. Pořadatelem akce bylo Hlavní město Praha, organizátorem byla společnost MCN, o.p.s. Konference byla určená především pro představitele městských částí hlavního města Prahy, pražských NNO a podnikatelských subjektů. Konference se zúčastnilo 110 osob.

Program konference byl rozdělen na dvě části. Dopoledne bylo věnované prezentacím, ze kterých se účastníci dozvěděli zásadní informace o strategii ekologické výchovy v hlavním městě Praze, strategii a koncepci EVVO Ministerstva životního prostředí ČR či o dobrovolných přístupech, kterými lze zvýšit konkurenceschopnost malých a středních podniků a které má v gesci Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR. Velmi zajímavou a zpětně velmi dobře hodnocenou byla prezentace vzdělávacích projektů společnosti VEOLIA VODA ČESKÁ REPUBLIKA, a.s. Na konferenci se také představil Ekolist.cz - deník o životním prostředí, který byl jedním z mediálních partnerů akce.

Odpolední část konference byla určená pro konkrétní předání nových poznatků či příkladů dobré praxe formou workshopů, jejichž facilitátory byli odborníci z praxe.
Ing. Vladimír Dobeš, M.Sc. (ENVIROS, s. r. o. – Poradenství v oblasti energetiky a životního prostředí) vedl workshop na téma „úspora nákladů efektivnějším využíváním zdrojů a proaktivní přístupy ochrany životního prostředí pro podnikatelský sektor“.
MUDr. Hynek Jebavý (předseda organizace, Ekocentrum Koniklec) se se svojí diskusní skupinou věnoval příkladům dobré praxe při spolupráci NNO s podnikateli a samosprávou. Ing. Radek Patrný (koordinátor Dopravního programu Nadace Partnerství) diskutoval téma „osvěta a ekologická výchova o udržitelné dopravě v urbanizovaném území, doporučení pro aktivity podporující udržitelnou dopravu ve městech a její osvětu, možnosti financování“.
Ing. Petr Švec (ředitel Národní sítě Zdravých měst ČR) měl pro nejpočetnější skupinu posluchačů připraven workshop na téma „Místní Agenda 21 v rámci hlavního města a spolupráce s EVVO - udržitelný rozvoj, zapojení veřejnosti, příklady dobré praxe“.
Po dobu konference bylo možné seznámit se ve výstavní části sálu s interaktivní prezentací osmi společností a NNO, věnujících se EVVO. Mezi nejpůsobivější patřila prezentace Lesů hl. m. Prahy.


reklama

Mgr. Vladimíra Jilečková a Mgr. Ing. Petr Holý

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist