https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prazske-zoo-zranila-slonice-chovatelku-zachranari-ji-prevezli-do-nemocnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V pražské zoo zranila slonice chovatelku

11.4.2022 00:52 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
V Pražské zoologické zahradě v neděli ráno slonice Tamara zranila chovatelku. Jedenatřicetiletou ženu museli záchranáři převézt do nemocnice s poraněním pánve, hrudníku a ruky. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Zoologická zahrada na svém webu uvedla, že podle předběžného šetření pracovníci zoo nepochybili, naopak rychlým zásahem situaci vyřešili. Na případ upozornil server iDNES.cz.
 

Záchranáři vyjížděli do zoo v Troji ráno kolem 08:00. "Na místo jsme vysílali lékařskou záchranářskou posádku a také inspektora. Pečovali jsme o jedenatřicetiletou ošetřovatelku, která utrpěla úraz pánve, hrudníku a horní končetiny, po celou dobu byla při vědomí," sdělila Poštová. Ženu záchranáři převezli do Ústřední vojenské nemocnice.

Mluvčí zoo Dana Alena Maděrová uvedla, že se jedná o ojedinělou událost. "Přiznám se, že o něčem podobném nevím a určitě je to ojedinělé. Máme bezpečnostní předpisy a nic takového se u nás běžně neděje," řekla serveru. O dnešní události bude zahrada dále informovat po skončení vyšetřování.

Sloni se v pražské zoo chovají už od roku 1933. V současnosti má zahrada devět sloních obyvatel, nejmladšími jsou dvě sloní samičky, které se narodily v březnu a v květnu v roce 2020. Matkou jedné z nich je právě Tamara, která je původem ze Srí Lanky, stejně jako Janita. Obě před šesti lety přivedly na svět slůňata Rudiho a Maxe. Nejstarším členem stáda slonů indických je samice Gulab, kterou zoo získala v roce 1966. Její dlouholetá společnice slonice Shanti přišla do Prahy z Indie jako mládě v roce 1977 a zahrála si ve filmu Poplach v oblacích. Skupinu doplňuje samec Ankhor. Zahrada má od března 2013 nový areál nazvaný Údolí slonů, který vyšel na 500 milionů korun.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist