https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prazske-zoologicke-zahrade-se-narodilo-vzacne-mlade-dikobraza-palawanskeho
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V pražské zoologické zahradě se narodilo vzácné mládě dikobraza palawanského

25.12.2023 00:50 | PRAHA (ČTK)
Mládě vzácného dikobraza palawanského v pražské zoo.
Mládě vzácného dikobraza palawanského v pražské zoo.
Zdroj | Zoo Praha
V pražské zoologické zahradě se narodilo vzácné mládě dikobraza palawanského. Na svět přišlo před dvěma týdny a návštěvníci ho mohou nyní spatřit v pavilonu indonéské džungle. ČTK o tom informoval mluvčí Zoo Praha Filip Mašek. Pražská zahrada je jedna z devíti zoo, které tento ohrožený druh dikobraza v Evropě chová.
 

"Narození mláděte je skvělou zprávou i proto, že z pouhých devíti zoo, které tento druh v Evropě chovají, jsme letos jedna ze dvou, kde se narodilo mládě. Důvodem k radosti je ale i fakt, že jsme narození dalšího zdravého potomka od naší starší, již zasloužilé samice, nepřikládali příliš velké naděje," uvedl kurátor savců Pavel Brandl.

Matka se o mládě podle chovatelů nyní vzorně stará a malý hlodavec vedle sání mateřského mléka projevil zájem i o pevnou stravu. Jde o desáté mládě tohoto druhu, které se pražské zoo narodilo od roku 2015, kdy zahrada začala tyto dikobrazy chovat. Všech devět předchozích bylo úspěšně odchovaných.

Dikobraz palawanský je jeden z nejmenších dikobrazů světa. Vyskytuje se na filipínském ostrově Palawan. Protože je to ostrovní druh, ohrožuje ho lov a ztráta přirozeného prostředí. Jeho počty klesají, a proto je podle Mezinárodního svaz ochrany přírody (IUCN) aktuálně zařazen na červeném seznamu ohrožených druhů do kategorie zranitelný.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist