https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prerovskem-parku-michalov-opet-zacinaji-promenadni-koncerty
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V přerovském parku Michalov opět začínají promenádní koncerty

14.5.2023 00:22 | PŘEROV (ČTK)
Foto | palickap / Wikimeda Commons
V přerovském historickém parku Michalov dnes opět začíná sezona promenádních koncertů. Město tímto krokem před lety navázalo na prvorepublikovou tradici zdejších hudebních vystoupení na promenádě parku. Koncertů se do září uskuteční deset, vstup na ně je zdarma. Program je naplánován napříč hudebními žánry, lidé budou moci v okolí hudebního altánku poslouchat vážnou hudbu, jazz či dechovku, sdělila ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová.
 

"První letošní koncert vychází na Den matek, kdy bude v parku vyhrávat k poslechu i tanci Dechový orchestr Haná. Všechny koncerty, které pořádají a platí Kulturní a informační služby města Přerova, začínají úderem 15:00," uvedla mluvčí radnice.

Další koncert je naplánovaný na neděli 28. května, kdy zahraje přerovská kapela Re-Vox, která vznikla coby vzkříšení známé bigbeatové skupiny Vox, která v 60. letech minulého století doprovázela zpěváka Pavla Nováka. Kapela má ve svém repertoáru skladby nejen Nováka, ale také Jaroslava Wykrenta. Zejména milovníci folku si přijdou na své 11. června, kdy je čeká společné vystoupení kapel Korki a Šediváci. V neděli 25. června si pamětníci mohou zavzpomínat na známé skladby přerovské legendární kapely Synkopa, která v Michalově vystoupí po několikaleté pauze.

V červenci se mohou návštěvníci těšit na vystoupení Moravské Veselky nebo na koncert přerovské blues-soulové kapely Mothers Follow Chairs a blues-rockového uskupení Blues Gang. V první srpnovou neděli je na programu vystoupení skupiny Jan tak 2. "Poslední dva koncerty budou ve znamení jazzu, 20. srpna společně zahrají kapely Entuziasté a Hot Jazz Šůtrs a sezonu uzavře první neděli v září Academic Jazz Band," doplnila Chalupová.

Prvorepublikové koncerty v Michalově se těší velkému ohlasu. Konají se v hudebním altánu, který byl v roce 2004 obnoven. Samotný park, který vznikl přeměnou původního městského lesa, se rozkládá na 20 hektarech. Založen byl v roce 1904 a u jeho formování stál zahradní architekt František Thomayer.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist