https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-pribrami-v-dubnu-pribylo-pres-200-stromu-a-keru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Příbrami v dubnu přibylo přes 200 stromů a keřů

6.5.2020 00:13 | PŘÍBRAM (ČTK)
V Příbrami přibyli nové stromy. / Ilustrační foto
V Příbrami přibyli nové stromy. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Příbrami v dubnu přibylo přes 200 stromů a keřů. Pracovníci technických služeb je vysadili například na cyklostezce z Drkolnova, u okresního archivu, v Milínské, Špitálské a Prokopské ulici, na třídě Osvobození, na náměstí 17. listopadu nebo u Zámečku Ernestinum. Minulý týden o tom informovala mluvčí radnice Eva Švehlová.
 

Podle starosty Jana Konvalinky (za ANO) se vedení města setkává s připomínkami, že se v Příbrami stále jenom kácí. Poukázal na to, že stromy určené ke kácení jsou pečlivě vybírány a jde hlavně o ty, které jsou ve špatném stavu. "Aby naše město bylo i nadále svěží a zelené, vysadilo se v průběhu dubna 63 nových stromů a 147 keřů," dodal.

Příbram dala nedávno pokácet například dvě desítky stromů v lesoparku Litavka. Radnice uvedla, že byly ve špatném stavu a mohly být nebezpečné pro návštěvníky parku. Kácení podle ní doporučili odborníci.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist