https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prostejove-bude-vysazen-strom-vaclava-halva-doplni-ho-zulova-deska
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Prostějově bude vysazen strom Václava Havla

28.8.2021 00:15 | PROSTĚJOV (ČTK)
Lípa srdčitá
Lípa srdčitá
Prostějovská radnice nechá ve městě na podzim vysadit strom věnovaný Václavu Havlovi, před kterým bude do země zapuštěna žulová pamětní deska. ČTK to sdělil primátorův náměstek Jiří Pospíšil (PéVéčko). Od úmrtí bývalého prezidenta a dramatika Václava Havla letos uplyne deset let. Zemřel na své chalupě na Hrádečku na Trutnovsku 18. prosince 2011 ve věku 75 let.
 

"V současnosti hledáme vhodné a důstojné místo pro výsadbu stromu s pamětní deskou. Deska bude v podobě žulové kostky, obdobně jako u stromu republiky ve Smetanových sadech," uvedl Pospíšil. Žulová kostka bude vážit zhruba 80 kilogramů. "Spodní část bude zapuštěna do země, aby ji nebylo možné odcizit nebo vyvrátit," podotkl Pospíšil.

Radnice zároveň připravuje na podzim další akce, kterými chce Havla připomenout. "Chystáme na měsíc prosinec výstavu fotografií z návštěvy Václava Havla v Prostějově, které nafotil Bob Pacholík. Dále jednáme s Divadlem POINT o nastudování ukázek z díla Václava Havla," řekla náměstkyně primátora Milada Sokolová (ODS).


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist