https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ricanech-zacinaji-prace-na-rozsireni-cistirny-odpadnich-vod
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Říčanech začínají práce na rozšíření čistírny odpadních vod

9.9.2019 00:11 | ŘÍČANY (ČTK)
V Říčanech u Prahy začínají práce na rozšíření kapacity čistírny odpadních vod. / Ilustrační foto
V Říčanech u Prahy začínají práce na rozšíření kapacity čistírny odpadních vod. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V Říčanech u Prahy začínají práce na rozšíření kapacity čistírny odpadních vod. Rekonstrukce vyjde na 104,5 milionu korun bez DPH, většinu nákladů pokryje dotace z Operačního programu Životní prostředí, uvedla mluvčí radnice Kateřina Lauerová.
 

Říčanská čistička je už několik let na hraně své kapacity. Díky rozšíření bude možné k zařízení připojit nemovitosti, které jsou odkázány na vlastní jímky. Současná kapacita čistírny vystačí zhruba pro 16.200 obyvatel, nově by to mělo být 20.600.

Podle starosty Vladimíra Kořena (Klidné město) stavba potrvá rok a půl. "Staví se v území složitých geologických podmínek s vysokou hladinou podzemní vody a za plného provozu," uvedl Kořen.

Radnice chce zvýšenou kapacitu využít především pro dosavadní domy. Město musí podle starosty zabezpečit, aby se neopakovala situace z roku 2005, kdy kapacitu čističky po rozšíření ve velmi krátké době vyčerpaly velké stavební projekty na úkor rodinných domů. Díky poloze u Prahy jsou totiž Říčany pod velkým tlakem developerů a zájemců o bydlení.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist