https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-rybniku-u-podivina-na-breclavsku-uhynuly-ryby-skoda-je-pul-mil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V rybníku u Podivína na Břeclavsku uhynuly ryby,škoda je půl mil.

3.7.2017 04:15 | PODIVÍN (ČTK)
Policie oznámení o úhynu ryb přijala na tísňovou linku v sobotu ráno. Kromě policie na místo vyjeli také hasiči s laboratorním pracovištěm a pracovník Státní veterinární správy Břeclav. / ilustrační foto
Policie oznámení o úhynu ryb přijala na tísňovou linku v sobotu ráno. Kromě policie na místo vyjeli také hasiči s laboratorním pracovištěm a pracovník Státní veterinární správy Břeclav. / ilustrační foto
V rybníku Šustráky u Podivína na Břeclavsku uhynulo větší množství ryb, škoda je půl milionu korun. Za úhynem je asi nedostatek kyslíku ve vodě a zvýšený obsah toxických látek. Na webu policie to v sobotu uvedla mluvčí Kamila Haraštová.
 

Policie oznámení o úhynu ryb přijala na tísňovou linku v sobotu ráno. "Kromě policie na místo vyjeli také hasiči s laboratorním pracovištěm a pracovník Státní veterinární správy Břeclav," uvedla mluvčí.

Odborníci odebrali vzorky vody, ty budou teprve analyzovat. Podle prvotního zjištění, to vypadá, že za úhynem stojí kombinace dvou faktorů. A to nedostatek kyslíku ve vodě a zvýšený obsah toxických látek, zřejmě amoniaku, uvedla mluvčí.
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist