https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-rybniku-v-ivanovicich-na-hane-uhynulo-deset-tun-mladych-ryb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V rybníku v Ivanovicích na Hané uhynulo deset tun mladých ryb

7.4.2017 14:02 | IVANOVICE NA HANÉ (ČTK)
Šlo o malé násadkové ryby, které firma měla převážet k nasazení do rybníků, podle ředitele mohly jednotlivě vážit asi 15 dekagramů. Šlo o kapry, tolstolobiky, sumce nebo candáty. / ilustrační foto
Šlo o malé násadkové ryby, které firma měla převážet k nasazení do rybníků, podle ředitele mohly jednotlivě vážit asi 15 dekagramů. Šlo o kapry, tolstolobiky, sumce nebo candáty. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V násadkovém rybníku Rybníkářství Pohořelice v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku uhynulo zatím deset tun ryb, způsobená škoda přesahuje milion korun. Informovala o tom policejní mluvčí Alice Musilová. Uhynulé ryby pracovníci firmy stále sbírají.
 

"Prověřujeme, jak k tomu došlo. Zda šlo o nějakou nedbalost či úmyslné zavinění, což je zjišťování na delší dobu. Je možné, že škoda bude ještě narůstat, podle toho, kolik ryb se podaří zachránit," uvedla Musilová.

Ještě dopoledne ředitel firmy Roman Osička řekl, že už byly odvezeny desítky metrických centů uhynulých ryb.

"Nevíme přesné příčiny, proč k tomu došlo, proto jsme požádali patřičné orgány o spolupráci v této věci. Máme i podezření na to, že mohlo něco vniknout do přítokové vody, třeba z okolních polí nebo někde z čističky. Ty ryby byly v dobré kondici, stalo se to nárazově," popsal ředitel.

Šlo o malé násadkové ryby, které firma měla převážet k nasazení do rybníků, podle ředitele mohly jednotlivě vážit asi 15 dekagramů. Šlo o kapry, tolstolobiky, sumce nebo candáty.

"Všechny ryby ale neuhynuly. Ty, co zůstaly, zkusíme do rybníků vysadit. Těžko ale říct, jestli se chytí," řekl ředitel.

"Zjistili jsme větší úhyn ryb, na místě máme jednotku z Vyškova a chemickou laboratoř z Tišnova, která vodu analyzuje," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Filip Venclovský. Přesné výsledky by hasiči měli mít k dispozici pravděpodobně začátkem příštího týdne.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist