https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-san-francisku-zemrela-nejstarsi-ledni-medvedice-v-usa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V San Francisku zemřela nejstarší lední medvědice v USA

18.4.2017 07:30 | SAN FRANCISCO (ČTK)
Medvědice Uulu, vážící bezmála čtvrt tuny, měla 36 let. Její zdraví se podle zoo prudce zhoršilo kvůli selhávajícímu srdci a stáří. / ilustrační foto
Medvědice Uulu, vážící bezmála čtvrt tuny, měla 36 let. Její zdraví se podle zoo prudce zhoršilo kvůli selhávajícímu srdci a stáří. / ilustrační foto
Foto | Ansgar Walk / Wikimedia Commons
Nejstarší lední medvěd ve Spojených státech, přesněji řečeno lední medvědice, zemřel v zoologické zahradě v San Francisku. Oznámila to v sobotu agentura AP. Medvědice Uulu, vážící bezmála čtvrt tuny, měla 36 let. Její zdraví se podle zoo prudce zhoršilo kvůli selhávajícímu srdci a stáří.
 

Zoologická zahrada zachránila Uulu, když jí byly tři roky. Byla totiž určena k usmrcení kvůli pravidelnému prohledávání městské skládky v Churchillu v kanadské provincii Manitoba.

Zvídavou náturu si zachovala i v zoo. Uulu tak nadšeně hloubila jámy ve výběhu, že její kožich často býval více hnědý než bílý. Ještě v únoru dováděla na deseti tunách sněhu a ledu, které ji zoo zakoupila na oslavu Mezinárodního dne ledních medvědů.

Uulu žila osaměle od dob, co další medvědice Pike uhynula před dvěma lety ve věku 32 let.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist