https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-saudske-arabii-se-podarilo-zachranit-40-uvazlych-delfinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Saúdské Arábii se podařilo zachránit 40 uvázlých delfínů

27.3.2021 18:00 | RIJÁD (ČTK)
Na záchraně delfínů se podle SPA podíleli pracovníci ministerstva životního prostředí, vodohospodářství a zemědělství, příslušníci pohraniční stráže a civilní obrany i řada dobrovolníků. Ilustrační foto
Na záchraně delfínů se podle SPA podíleli pracovníci ministerstva životního prostředí, vodohospodářství a zemědělství, příslušníci pohraniční stráže a civilní obrany i řada dobrovolníků. Ilustrační foto
Foto | flowcomm / Flickr
Na severozápadě Saúdské Arábie se podařilo zachránit více než 40 delfínů, kteří kvůli silnému větru uvázli na mělčině. Sedm jich uhynulo. S odkazem na saúdskoarabská média o tom napsala agentura AFP.
 

Delfíni uvázli na břehu Rudého moře v oblasti Umludž na severozápadě země. Podle saúdskoarabské agenturySPAse tak stalo kvůli silnému větru a nestabilním povětrnostním podmínkám.

Na záchraně delfínů se podle SPA podíleli pracovníci ministerstva životního prostředí, vodohospodářství a zemědělství, příslušníci pohraniční stráže a civilní obrany i řada dobrovolníků.

Sedm delfínů uhynulo, zatímco 40 se podařilo vrátit do hlubokých vod. Záchranná akce podle SPA delfíny uchránila před jistou smrtí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist