https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-semilech-maji-velkou-domaci-kocku-lide-si-ji-pletou-s-tygrem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Semilech mají velkou domácí kočku, lidé si ji pletou s tygrem

10.8.2016 12:30 | SEMILY (ČTK)
Zkazka o údajném tygrovi, který se pohybuje v Semilech nebo okolí, se už v minulosti objevila. Podle ředitele liberecké zoo Davida Nejedla je rozdíl ve velikosti mezi kočkou a tygrem markantní a lze je jen velmi těžko splést. Roli ale může hrát vzdálenost. Ilustrační obrázek
Zkazka o údajném tygrovi, který se pohybuje v Semilech nebo okolí, se už v minulosti objevila. Podle ředitele liberecké zoo Davida Nejedla je rozdíl ve velikosti mezi kočkou a tygrem markantní a lze je jen velmi těžko splést. Roli ale může hrát vzdálenost. Ilustrační obrázek
S tygrem si v Semilech pletou někteří lidé urostlou kočku domácí. Po údajně uprchlé divoké šelmě policisté pátrali v úterý ráno. ČTK to sdělila mluvčí policie Ivana Baláková.
 

Oznámení o mladém tygrovi, který se volně pohybuje po zahradě domu v Bořkovské ulici, přijali policisté v 8:15. Šestasedmdesátiletý muž se domníval, že šelma utekla z cirkusu, který na Semilsku nedávno vystupoval. Vyslaná policejní hlídka si na pomoc přivolala psovoda se služebním psem, zhruba po 20 minutách ale pátrání po tygrovi policisté ukončili. "Získali informaci od místních občanů, že se v této čtvrti vyskytuje velmi urostlá kočka domácí, která má zrzavé zabarvení s pruhy a nápadně připomíná tygra," uvedla Baláková. Podle ní to nebylo poprvé, kdy stejná kočka vyvolala mezi lidmi paniku.

Semilský tygr. Tygříček. Kočka.
Semilský tygr. Tygříček. Kočka.
Zdroj | Policie ČR

Zkazka o údajném tygrovi, který se pohybuje v Semilech nebo okolí, se už v minulosti objevila. "O tygrovi na Semilsku jsme už slyšel několikrát. Takže to už je takový příběh, který si žije svým životem," řekl ředitel liberecké zoo David Nejedlo. Rozdíl ve velikosti mezi kočkou a tygrem je markantní a podle Nejedla si je lze jen velmi těžko splést. Roli ale může hrát vzdálenost. "Když třeba jedu autem kolem širokého pole, tak také občas přemýšlím, zda koukám na zajíce, který je relativně blízko, nebo na srnu, která je dál," uvedl.

V kraji se tygři moc nechovají. Jeden cirkus má podle Nejedla zimoviště divokých šelem na Českolipsku. Jinak nezná ředitel zoo žádného chovatele z kraje, který by měl tygry. Nejrozšířenější druhy tygrů nelze vidět ani v liberecké zoo, ta chová jen vzácnou bílou formu. Nejde o samostatný druh, ale pouze zvláštní formou tygra indického (bengálského). Bílé zbarvení je znakem částečného albionismu (nedostatku barviva). Bílí tygři jsou nejpopulárnějšími a nejatraktivnějšími zvířaty liberecké zahrady, návštěvníky lákají zejména mláďata narozená v únoru.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist