https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-semine-na-pardubicku-hori-mlady-borovicovy-les
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Semíně na Pardubicku hořel mladý borovicový les

19.6.2021 11:13 | SEMÍN (ČTK)
V Semíně na Pardubicku začal v pátek hořet mladý borovicový les o rozloze asi 200krát 300 metrů. Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů. Předběžná škoda je 100 000 korun, příčinou byla zřejmě nedbalost nebo úmysl. Na facebooku krajských hasičů to uvedla jejich mluvčí Vendula Horáková.
 

Hasiči měli požár nahlášený v 18:20, jeho lokalizaci ohlásil velitel zásahu krátce po 19:00. Hasiči museli podle mluvčí zřídit čerpací stanoviště, aby mohli vodu dopravovat na místo požáru. Lesní hrabanku prolévají proudy vody, aby se požár nerozšiřoval a opětovně se zasažená místa nevznítila. "Na místo se dostavila vyšetřovatelka příčin vzniku požáru a předběžně jsou stanovené dvě verze vzniku požáru - nedbalost nebo úmysl. Škoda byla předběžně vyčíslena na 100.000 korun. Uchráněn byl majetek ve výši pěti milionů korun," sdělila mluvčí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist