https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-sokolove-pribudou-dalsi-kontejnery-na-trideni-oleje
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Sokolově přibudou další kontejnery na třídění oleje

15.1.2019 10:52 | SOKOLOV (ČTK)
V Sokolově přibudou další čtyři odpadní nádoby na použité tuky a oleje. Zájem o třídění použitého kuchyňského oleje ve městě vzrostl, současných osm kontejnerů lidé zvládají rychle zaplnit, řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS). Kontejnery na olej jsou v Sokolově k dispozici od roku 2017.
 

"My jsme neočekávali, že kontejnery na olej, které v Sokolově máme, budou naplněny v takové míře. Těší nás to dvojnásob. Olej se vrací jako surovina a také nám nezatěžuje čistírnu odpadních vod," řekl Jakobec. Zájem o třídění oleje se podle něj výrazně zvýšil v posledních měsících.

Použité kuchyňské tuky a oleje mohou lidé do kontejnerů odkládat v PET lahvích. V současné době jsou kontejnery umístěny v centru města v ulici Karla Havlíčka Borovského před obchodním domem Ural, na sídlišti Michal v ulici Alšova u výměníkové stanice a na sídlišti Vítězná ve Spartakiádní ulici.

Třídění odpadu město Sokolov podporuje například také zapůjčením domácích kompostérů, kam mohou majitelé rodinných domků odkládat biologicky rozložitelný odpad. Obyvatelé Sokolova mohou od města také zdarma získat tašky na snadnější třídění plastů, papíru a skla. Ve městě jsou rozmístěny i kontejnery na použité baterie.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist