https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-soukrome-zoo-u-chlumce-nad-cidlinou-na-hradecku-zranil-lev-muze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V soukromé zoo u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku zranil lev muže

9.5.2017 09:00 | CHLUMEC N.C. (ČTK)
Muž podle policistů zřejmě využil chvilkové nepozornosti majitele lva, přelezl zhruba metrový plůtek a přešel travnatou plochu, za kterou se nacházela klec se lvím samcem a samicí. Lva si chtěl zblízka vyfotit. "Toto gesto se však lvu nelíbilo natolik, že na muže zaútočil. Při napadení utrpěl muž zranění. / ilustrační foto
Muž podle policistů zřejmě využil chvilkové nepozornosti majitele lva, přelezl zhruba metrový plůtek a přešel travnatou plochu, za kterou se nacházela klec se lvím samcem a samicí. Lva si chtěl zblízka vyfotit. "Toto gesto se však lvu nelíbilo natolik, že na muže zaútočil. Při napadení utrpěl muž zranění. / ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
V soukromé zoo v obci u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku zranil v pátek před polednem lev devětačtyřicetiletého muž z Prahy. Muž si chtěl lva vyfotit a do klece mřížemi prostrčil ke zvířeti ruce s fotoaparátem. Tříletý samec lva pustinného pak na muže zaútočil. ČTK to sdělila mluvčí hradecké krajské policie Lenka Burýšková. Podle zjištění ČTK se incident stal v Bioparku Štít v obci Klamoš.
 

Muž podle policistů zřejmě využil chvilkové nepozornosti majitele lva, přelezl zhruba metrový plůtek a přešel travnatou plochu, za kterou se nacházela klec se lvím samcem a samicí. Lva si chtěl zblízka vyfotit. "Toto gesto se však lvu nelíbilo natolik, že na muže zaútočil. Při napadení utrpěl muž zranění, které si vyžádalo lékařskou pomoc," uvedla mluvčí. Dodala, že samice byla v říji a lev se jí zřejmě snažil bránit.

Zraněný muž skončil v nemocnici. "Muž utrpěl vážnější poranění na obou horních končetinách," řekl ČTK mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák.

Okolnosti případu dál vyšetřují policisté z Chlumce nad Cidlinou. Policie případ podle Burýškové prověřuje, zda se nestal trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti.

Biopark Štít se na prezentaci na facebooku charakterizuje jako soukromé zařízení pro chov zvířat ohrožených vyhubením. Vznik zařízení spadá do poloviny roku 2014. Veřejnosti je Biopark Štít přístupný.Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist