https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-soutezi-zelena-strecha-roku-zabodovaly-i-dva-projekty-z-brna
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V soutěži Zelená střecha roku zabodovaly i dva projekty z Brna

11.9.2020 13:30 | BRNO (ČTK)
Zelená střecha s rozchodníkem. Ilustrační snímek.
Zelená střecha s rozchodníkem. Ilustrační snímek.
V soutěži Zelená střecha roku 2020 putují dvě ceny i do Brna. Park na podzemních garážích Office parku Vlněna ocenili porotci v kategorii veřejných střech třetím místem. Mezi těmi na rodinných domech zvítězila terasa na podzemních garážích v Židenicích. Vítězem veřejných střech se stala polyfunkční budova v areálu společnosti Koma Modular ve Vizovicích, uvedla ředitelka Svazu zakládání a údržby zeleně, který soutěž pořádá, Jana Šimečková.
 

V sedmém ročníku soutěže hodnotilo pět členů odborné poroty 21 projektů. Přihlásilo se jich nejvíc za dobu konání soutěže.

Na vítězné střeše ve Vizovicích ocenili porotci vysokou úroveň architektonického řešení i užitnou hodnotu s relaxační funkcí. Střecha vznikla na budově, která původně tvořila český pavilon na světové výstavě EXPO 2015. "Teď slouží jako administrativní a výstavní centrum a zahrada na střeše jako klidová a prezentační zóna firmy. Takové řešení přibližuje veřejnosti možnosti uplatnění zelených střech i na lehkých montovaných objektech," vysvětlil předseda poroty Samuel Burian.

Druhé místo mezi veřejnými střechami obsadila pobytová střecha na městském Paláci Špork v Praze, která nadchla porotu provedením v památkově chráněné zóně a uplatněním recyklovaných stavebních materiálů. O druhé místo se projekt podělil se zelenou střechou na garážích bytového domu v Praze 4.

V kategorii rodinných střech obsadila druhé místo extenzivní zelená střecha ve Lhotě u Malenovic a třetí příčku Minimalistická šikmá extenzivní střecha ve Střílkách.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist