https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-susicke-firme-pap-horelo-silo-s-umelou-hmotou-nikdo-se-nezranil
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V sušické firmě PAP hořelo silo s umělou hmotou, nikdo se nezranil

19.12.2016 12:45 | SUŠICE (ČTK)
Díky tomu, že se oheň podařilo zlikvidovat poměrně rychle, spaliny hoření okolí nijak neohrozily a laboratoř byla odvolána, podobně jako klatovští hasiči se speciálním vysokotlakým hasicím zařízením Cobra.
Díky tomu, že se oheň podařilo zlikvidovat poměrně rychle, spaliny hoření okolí nijak neohrozily a laboratoř byla odvolána, podobně jako klatovští hasiči se speciálním vysokotlakým hasicím zařízením Cobra.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | FireBrno
V areálu sušické firmy DOPLA PAP hořelo v pátek ráno dvanáctimetrové silo naplněné hmotou, z níž se vyrábí plastové nádobí. Nikdo nebyl zraněn. Příčinou požáru, která se stále vyšetřuje, byla zřejmě technická závada. Výše škody nebyla zatím vyčíslena, předběžný odhad je zhruba půl milionu korun, řekla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.
 

"Kromě profesionálních hasičů vyjely na pomoc i dobrovolné jednotky z Dlouhé Vsi a Volšov. Povolána byla i chemická laboratoř z Třemošné, protože se předpokládal únik toxických látek do ovzduší," uvedla. Díky tomu, že se oheň podařilo zlikvidovat poměrně rychle, spaliny hoření okolí nijak neohrozily a laboratoř byla odvolána, podobně jako klatovští hasiči se speciálním vysokotlakým hasicím zařízením Cobra.

Po likvidaci požáru se hasiči pomocí výškové techniky dostali nad silo a termokamerou prozkoumali jeho prostory. "Neobjevili skrytá ohniska ani jiné známky požáru," dodala Jakoubková.

DOPLA PAP je výrobcem potravinářských plastových obalů z polystyrenu a polypropylenu. Dále produkuje jednorázové papírové nádobí, například tácky, misky a talířky z máčené buničiny. Firma s 200 zaměstnanci vyváží tři čtvrtiny produkce.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist