https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-thajsku-nahle-uhynula-dlouhodobe-zapujcena-panda-velka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Thajsku náhle uhynula dlouhodobě zapůjčená panda velká

20.4.2023 00:43 | BANGKOK (ČTK)
Panda velká v čínské přírodní rezervaci Wolong
Panda velká v čínské přírodní rezervaci Wolong
V zoologické zahradě v severním Thajsku náhle uhynula samička pandy velké dlouhodobě zapůjčená z Číny. Lin Chuej uhynula šest měsíců před svým plánovaným návratem domů, informovali oficiální činitelé zoo v Čchíengmaj, které citovala agentura AP.
 

Příčina smrti 21leté samičky zatím není jasná, ale v úterý ráno vypadala nemocně a z čenichu jí tekla krev. Byla proto urychleně převezena do péče thajsko-čínského veterinárního týmu, ale její stav se zhoršil a včera časně ráno uhynula.

Čína posílá pandy do ciziny jako gesto dobré vůle, ale zvířata i jejich mláďata zůstávají jejím majetkem. Pandy se ve volné přírodě zřídka rozmnožují, živí se výhradně bambusem a patří k nejohroženějším živočišným druhům. Podle odhadů žije ve volné přírodě 1800 pand, v zoo a rezervacích pak zhruba 500, přičemž nejvíc z nich v čínské provincii S'-čchuan.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist