https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-tlumacove-na-zlinsku-horelo-v-arealu-kovosrotu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Tlumačově na Zlínsku hořelo v areálu kovošrotu

16.12.2016 07:00 | TLUMAČOV (ČTK)
Požár vypukl kolem 12:30. Podle Řezníčka hořely uskladněné vraky aut v otevřené průmyslové hale na ploše o rozměrech odhadem 30krát 30 metrů. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.
Požár vypukl kolem 12:30. Podle Řezníčka hořely uskladněné vraky aut v otevřené průmyslové hale na ploše o rozměrech odhadem 30krát 30 metrů. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.
Hasiči zasahovali u rozsáhlého požáru v areálu společnosti Metalšrot v Tlumačově na Zlínsku. Z požářiště stoupal hustý kouř, obyvatelé z okolí byli varováni. Požár se již podařilo lokalizovat, co znamená, že jej hasiči mají pod kontrolou a dále se nešíří. Hasiči v ovzduší nenaměřili nebezpečné koncentrace škodlivin, řekl ČTK Pavel Řezníček z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.
 

Požár vypukl kolem 12:30. Podle Řezníčka hořely uskladněné vraky aut v otevřené průmyslové hale na ploše o rozměrech odhadem 30krát 30 metrů. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. "Nyní probíhá rozebírání a dohašování vraků," uvedl Řezníček včera odpoledne s tím, že nelze odhadnout, jak dlouho ještě zásah potrvá.

Kvůli unikajícím zplodinám hoření byli varováni obyvatelé Tlumačova i nedalekých Otrokovic. Doporučení znělo, aby z preventivních důvodů neotvírali okna a omezili pohyb v místech zasažených kouřem. Podle Řezníčka ale pracovníci chemické laboratoře hasičů nezjistili nebezpečné koncentrace škodlivin.

Ekolog společnosti Metalšrot Tlumačov Ivan Vávra ČTK řekl, že v hale byly uskladněny stovky vraků. "Sváželi jsme je kvůli evidenci ke konci roku i z jiných provozů," uvedl Vávra. Firma má pobočky v Olomouckém, Jihomoravském i Pardubickém kraji. Podle Vávry byly vraky zbavené nebezpečných kapalin, skel, baterií, filtrů a katalyzátorů.

Na vracích, které se poté drtí na jednotlivé části na separačním zařízení, však zůstávají například pneumatiky nebo výplně interiéru. "Má tam co hořet," řekl Vávra. Příčinu požáru si nedovede vysvětlit. "Vůbec netuším. Je otázka, zda se tam nedostal nějaký vrak od zpracovatelů, v němž třeba zůstala nějaká kapalina. Ale to je v tuto chvíli spekulace," uvedl.

Škoda bude podle něj vysoká. Podle Řezníčka zatím způsobená škoda nebyla vyčíslena, stejně tak hasiči zjišťují příčinu vzniku požáru.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist