https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-tokijske-zoo-se-narodila-dvojcata-pandy-velke
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V tokijské zoo se narodila dvojčata pandy velké

23.6.2021 14:24 | TOKIO (ČTK)
Ve volné přírodě žije asi 1800 pand velkých, převážně v bambusových lesích v hornatých oblastech Číny. Zhruba 600 dalších žije v zoologických zahradách.
Ve volné přírodě žije asi 1800 pand velkých, převážně v bambusových lesích v hornatých oblastech Číny. Zhruba 600 dalších žije v zoologických zahradách.
Měsíc před začátkem letní olympiády má japonské Tokio další důvod slavit - samička pandy velké v místní zoologické zahradě Ueno dnes v ranních hodinách přivedla na svět dvě mláďata. Rozmnožit pandy se tu podařilo poprvé po čtyřech letech, informovala agentura AFP.
 

Pohlaví novorozených mláďat se ještě nepodařilo zjistit, a zatím také nedostala žádná jména. Jedno z mláďat váží 124 gramů a bylo umístěno do inkubátoru. O druhé se starostlivě stará jeho matka, oznámil mluvčí zoologické zahrady Naoja Ohaši.

Když mají pandy dvojčata, matka obvykle odchová jen jedno. Proto se zoo rozhodla umístit slabší z dvojčat do inkubátoru a sledovat, zda matka správně kojí druhé mládě. Postupem času jí začnou ošetřovatelé mláďata vyměňovat, aby obě malé pandy zažily mateřskou péči.

Ve volné přírodě žije asi 1800 pand velkých, převážně v bambusových lesích v hornatých oblastech Číny. Zhruba 600 dalších žije v zoologických zahradách a odchovných střediscích po celém světě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist