https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-treboni-jezdi-mistni-hromadna-doprava-zdarma
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Třeboni jezdí místní hromadná doprava zdarma

10.2.2002 11:10 | TŘEBOŇ (ČIA)
Obyvatele a návštěvníky Třeboně od začátku února bezplatně přepravuje místní autobusová doprava. "Město z vlastního rozpočtu uhradí příjmy z jízdného ve výši 110 000 korun," uvedl starosta lázeňského města Jiří Houdek.
 

Jedinou linku místní dopravy provozuje ČSAD Jindřichův Hradec. Spojuje okrajové části města s historickým centrem a zajíždí do obcí Břilice a Nová Hlína. "Na místní dopravu dáváme každý rok 380 tisíc korun. To se nemění. Úhradou jízdného jsme se rozhodli zajistit určitý komfort lázeňských hostů i obyvatel města včetně dojíždění dětí do školy," vysvětlil starosta.

Podle Houdka je to i příspěvek pro zkvalitnění samotné dopravy. "Projíždění historickým centrem města auty ani na kolech není příliš šťastné a hromadná doprava by měla přispět jak ekologii, tak i kultuře cestování," dodal.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist