https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-trmicich-vyrabeji-stavebni-materialy-z-teplarenskeho-odpadu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Trmicích vyrábějí stavební materiály z teplárenského odpadu

17.11.2000 15:05 | TRMICE (ČIA)
Stavební prvky a materiály z teplárenského odpadu začala v Trmicích na Ústecku vyrábět společnost TEKO, kterou vytvořila akciová společnosti Teplárna Ústí nad Labem ve spolupráci s Eko Nord Most a První litvínovskou stavební. Generální ředitel teplárny Jaroslav Chvalina pro ČIA uvedl, že v novém závodě bude možno za rok vyrobit zhruba 600 tisíc metrů čtverečných chodníkových dílů, dlažby, obrubníků a dalších stavebních prvků na dvou linkách.
 

K výrobě materiálu pro stavebnictví je využíván takzvaný stabilizát, což je produkt vzniklý odsiřovacím procesem, který se dříve v teplárně hromadil na skládce. Výrobu stavebních prvků a materiálu z odpadů vzniklých při výrobě tepla umožnila rozsáhlá rekonstrukce a modernizace technologických zařízení ústecké teplárny v uplynulých letech.


reklama

 

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist