https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ugande-zatkli-konzana-ktery-prevazel-122-papousku-sedych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Ugandě zatkli Konžana, který převážel 122 papoušků šedých

23.4.2022 01:08 | KAMPALA (ČTK)
Papoušek šedý - žako
Papoušek šedý - žako
Foto | Papooga / Wikimedia Commons
V Ugandě zatkli Konžana, který z Konga dovezl 122 papoušků šedých zvaných žako. Muž byl zadržen na hranici se dvěma klecemi napěchovanými ptáky, z nichž tři byli mrtví. Tento druh afrických papoušků se vyznačuje mimořádnou inteligencí a je vyhledávaným artiklem překupníků.
 

Podle stanice BBC policie dostala tip, že se chystá převoz ptáků z Kinshasy do Ugandy. Na operaci proti překupníkovi se podíleli kromě policistů vojáci a členové ugandského úřadu na ochranu přírody (UWA). Muž byl zatčen u pohraničního města Bunagana a teď je na policejní stanici v Kampale. Papoušci byli odvezeni do ugandského vzdělávacího střediska ochrany přírody.

Papoušci žako žijí v deštných pralesích střední Afriky a Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN) je řadí k ohroženým druhům. Jejich stavy se snižují kvůli ztrátě původního prostředí a velkých stromů, na nichž tito ptáci hnízdí. Velmi zdárně napodobují lidskou řeč a hojně se s nimi obchoduje.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist