https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-ugandskem-narodnim-parku-kibale-uslapal-slon-kolumbijskeho-vedce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V ugandském národním parku Kibale ušlapal slon kolumbijského vědce

16.4.2022 00:09 | KAMPALA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | reglohsg / Pixabay
V ugandském národním parku Kibale ušlapal slon kolumbijského vědce Ramíreze Amayu Sebastiána. Oznámila to správa parku. Sebastián, který pracoval na univerzitě v americké Arizoně, byl ve skupině s kolegou a průvodcem v parku, který je znám množstvím zvířat i svým vědeckým pracovištěm, napsala agentura AFP.
 

"Narazili na osamoceného slona, který se proti nim postavil a přinutil je k útěku. Rozeběhli se do několika směrů. Slon začal pronásledovat Sebastiána a ušlapal ho k smrti. Při výzkumu v národním parku Kibale jsme v minulých 50 letech takový incident nezaznamenali," uvedla správa parku v prohlášení.

V lednu zabil při safari slon saúdskoarabského turistu v jiném ugandském parku Murchison Falls. Muž se vzdálil od auta, v němž cestoval s přáteli.

sva mka


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist