https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-usa-posla-kosatka-ktera-zabila-svou-trenerku-a-jine-dva-lidi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V USA pošla Kosatka, která zabila svou trenérku a jiné dva lidi

6.1.2017 17:05 | ORLANDO (ČTK)
V zábavním parku SeaWorld v Orlandu na Floridě pošla kosatka, která v roce 2010 zabila při představení pro diváky svou cvičitelku. Oznámila to agentura AP s odvoláním na SeaWorld.
 

Podle prohlášení parku samec Tilikum uhynul dnes, příčina ještě nebyla stanovena. Již nějakou dobu byl v péči veterinářů kvůli dlouhodobé bakteriální infekci. Stáří mořského predátora s pověstí "zabijáka velryb" se odhadovalo na 36 let. Během 23 let v Orlandu zplodil 14 potomků.

Tilikum zazářil v kritickém filmovém dokumentu Blackfish, který pomohl obrátit veřejné mínění proti chovu kosatek v zajetí. V dokumentu vyšlo najevo, že incident se zabitím cvičitelky v Orlandu nebyl pro Tilikuma první. Kosatka zabila už předtím dva lidi.

Následně SeaWorld zápasil s odlivem návštěvníků. Loni v březnu vedení floridského parku překvapilo oznámením, že končí s chovem kosatek v zajetí a mění program svých představení, v nichž dosud kosatky vyskakovaly na příkaz z bazénů a stříkaly po divácích. Program parků SeaWorld stál na vystoupení kosatek od 70. let minulého století.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist