https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-usa-se-objevil-dalsi-zahadny-monolit-policie-jej-rychle-odstranila
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V USA se objevil další záhadný monolit, policie jej rychle odstranila

22.6.2024 23:38 (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Necelé čtyři roky poté, co se úřady v americkém státě Utah potýkaly s tajemným kovovým kvádrem umístěným v poušti, zaměstnával v posledních dnech podobný úkaz policii v sousední Nevadě. Na kopci severně od Las Vegas objevila lesklý monolit neznámého původu. Dnes oznámila, že předmět nainstalovaný nelegálně v přírodní rezervaci odstranila.
 

"Zůstává nejasné, jak se předmět na místo dostal nebo kdo by za to mohl být zodpovědný," uvedl policejní sbor Las Vegas na sociální síti X.

Sloup vysoký asi dva metry na horském hřebeni nedaleko vrcholku Gass Peak objevila policie minulý víkend. Popsala jej jako trojboký hranol vyrobený z kovového plátu, který stál na betonovém základu. Na fotografiích zveřejněných na internetu je vidět, jak se na jeho povrchu zrcadlila okolní krajina.

Jde o pokračování série takových případů, které zatím zůstávají nevysvětlené. Podobné monolity se objevily v Kalifornii, v Novém Mexiku a také v Rumunsku. Vše zřejmě začalo v listopadu 2020, když se na odlehlém místě utažské poušti našel lesklý kovový kvádr vysoký skoro čtyři metry. Úřady tehdy nechtěly ihned prozradit jeho přesnou polohu, aby se lidé do oblasti nevydávali.

Podobné úvahy vedly policii v Nevadě k tomu, že nejnovější monolit ve čtvrtek strhla, napsala agentura AP. Předmět byl nelegálně nainstalován na území rezervace Desert National Wildlife Refuge, která je domovem ovcí tlustorohých a ohroženého druhu želv. Policie návštěvníky vyzvala, aby neopouštěli značené trasy a nezanechávali za sebou v oblasti žádné předměty.

Odstraněný monolit policie nyní skladuje na neznámém místě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist