https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zapadni-casti-botanicke-zahrady-v-troji-vznikne-vstupni-areal
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V západní části botanické zahrady v Troji vznikne vstupní areál

3.12.2017 01:49 | PRAHA (ČTK)
Na ilustračním snímku pražská botanická zahrada.
Na ilustračním snímku pražská botanická zahrada.
Zdroj | Proti-plotu.cz
U skleníku Fata Morgana v západní části pražské botanické zahrady vznikne nový vstupní areál. Jeho stavbu ve čtvrtek podpořili zastupitelé hlavního města. Předpokládaná cena zakázky je 89,4 milionu korun bez DPH. Zhotovitel by měl stavbu zvládnout za 18 měsíců. Magistrát nyní vypíše otevřené výběrové řízení.
 

Projekt počítá se stavbou pokladen, budovy občerstvení s venkovní terasou a sociálním zázemím. Ke skleníku budou po dokončení stavby přicházet návštěvníci po venkovních schodištích. Lidé se sníženou pohyblivostí překonají desetimetrový výškový rozdíl výtahem, omezený prostor neumožňuje stavbu šikmých ramp. Pozemek, na kterém je tropický skleník, od ulice opticky oddělí sadové úpravy.

Nový vstupní areál by měl vzniknout také u severního vstupu do botanické zahrady. Součástí připravovaného komplexu budov za 284,2 milionu korun by měl být parkovací dům, návštěvnické centrum, knihovna se studovnou, přednáškový sál, restaurace s kavárnou, sociální zařízení nebo administrativní budova ředitelství.

Plánované vstupní komplexy jsou na místech nynějších vchodů. Skleník Fata Morgana je od areálu botanické zahrady oddělený, v jeho blízkosti zahrada nenabízí lidem žádné služby krom sociálního zázemí.

Severní vstup z ulice K Pazderkám se má po rozšíření služeb stát hlavním vstupem do botanické zahrady. Cílem je přesunutí části návštěvníků od jižního vstupu, který je u dopravně vytížené Trojské ulice. Do botanické zahrady se dále mohou návštěvníci dostat čtyřmi samoobslužnými vchody.

Pražskou botanickou zahradu vede od loňského roku Bohumil Černý, který byl pověřen vedením po odvolání ředitele Oldřicha Vacka. Vedení města se opakovaně snažilo najít nového ředitele příspěvkové organizace, ale několikrát zrušilo výběrové řízení, protože se nepřihlásil vhodný uchazeč. V říjnu radní zrušili výběrové řízení vyhlášené v červnu. Podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) příští rok vedení města zhodnotí činnost pověřeného ředitele a potvrdí jej ve funkci, nebo město vypíše další výběrové řízení.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist