https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zatci-zacne-na-jare-stavba-noveho-sberneho-dvora
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Žatci začne na jaře stavba nového sběrného dvora

26.1.2018 07:23 | ŽATEC (ČTK)
V Žatci začne letos výstavba nového sběrného dvora. Investice za 24,2 milionu korun zajistí lepší podmínky pro likvidaci odpadu bez nutnosti zvedat ho do vysokých kontejnerů. Nový sběrný dvůr bude také prostornější a lépe přístupný autem, uvedl v tiskové zprávě mluvčí žatecké radnice Tomáš Kassal.
 

"Práce začnou hned, jakmile to dovolí klimatické podmínky. Předpokládáme, že v průběhu jara," doplnila Kateřina Mazánková z městského úřadu.

Na stavbu má město schválenou dotaci z Operačního programu Životní prostředí ve výší 20,5 milionu korun, dokončeno už je i výběrové řízení.

Nový sběrný dvůr bude na městském pozemku nedaleko teplárny v Perči, za Žatcem u silnice na Rakovník. Stavět se bude například i opěrná zeď, protože pozemek je ve svahu, nebo zázemí pro obsluhu. Součástí nového dvora bude také váha, nakladač či štěpkovač.

"Město Žatec předpokládá, že provozovatelem sběrného dvora by mohly být městské technické služby. V současné době se prověřuje, zda splňují všechny podmínky a mají potřebné certifikáty, jako třeba pro nakládání s nebezpečným odpadem," uvedl Kassal.

Součástí investice je také pořízení nových kontejnerů na tříděný odpad, včetně takzvaných chytrých odpadkových košů, které odpadky lisují a při naplnění si umí přivolat obsluhu. V centru města pak přibude sedm sestav podzemních kontejnerů a tři polopodzemní kontejnery budou doplněny na sídlištích.

Investice do sběrného dvora a kontejnerů by mohly Žatci pomoci s vylepšením třídění odpadů, a tím s úsporou peněz, které město každoročně vydává za sběr, svoz a likvidaci odpadů. Ročně to město stojí přes 20 milionů korun, z toho osm milionů doplácí ze svého rozpočtu.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist