https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zoo-brno-utekli-ctyri-vlci-uz-je-chytili-zoo-byla-ale-cely-den-zavrena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Zoo Brno utekli čtyři vlci, už je chytili, zoo byla ale celý den zavřená

23.1.2020 00:09 | BRNO (ČTK)
Z výběhu v brněnské zoo v úterý utekli čtyři vlci arktičtí, chovatelé je brzy odchytili. / Ilustrační foto
Z výběhu v brněnské zoo v úterý utekli čtyři vlci arktičtí, chovatelé je brzy odchytili. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | ZOO Brno
Z výběhu v brněnské zoo v úterý utekli čtyři vlci arktičtí, chovatelé je brzy odchytili. Nikomu se nic nestalo, zoo ale v úterý zůstala zavřená. Řekl to mluvčí zařízení Michal Vaňáč.
 

"Ráno jsme zjistili, že se čtyři vlci arktičtí dostali mimo expozici, chovatelé je následně chytili a uspali. Mezitím jsme zjistili, kudy unikli, to místo jsme zabezpečili tak, aby se to neopakovalo. Stalo se, že se podhrabali a rozpletli kus plotu," uvedl mluvčí.

Zoo chová 14 vlků arktických. Mluvčí uvedl, že útěk čtveřice chovatelé zjistili ještě před ranním otevřením zoo, zařízení bylo zavřené po celý den. "Zavřeno je z preventivních důvodů, děláme obhlídku celé expozice, kdyby tam bylo více podobných míst, kudy by mohli utéct," uvedl mluvčí.

Vlci arktičtí jsou nápadní svojí statností a bílým kožichem. Jde o plachá zvířata, nepatří do skupiny obzvláště nebezpečných druhů.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist