https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zoo-decin-pro-navstevniky-prichystaji-stezku-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Zoo Děčín pro návštěvníky přichystají Stezku stromů

19.10.2018 00:16 (ČTK)
Na Den stromů, který připadá na 20. října, přichystá Zoologická zahrada Děčín takzvanou Stezku stromů.
Na Den stromů, který připadá na 20. října, přichystá Zoologická zahrada Děčín takzvanou Stezku stromů.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | zoodecin.cz
Na Den stromů, který připadá na 20. října, přichystá Zoologická zahrada Děčín takzvanou Stezku stromů. Svátek se v České republice slaví od roku 1906 a jeho úkolem je připomenout lidem to, jak důležité stromy pro naši planetu jsou, a že právě díky nim se zde udržuje příznivé bioklima pro život člověka.
 

"K tomuto projektu nás inspirovalo především nádherné prostředí lesoparku, ve kterém se rozprostírá areál zoologické zahrady. K vidění je tu bezpočet zajímavých dřevin, které ale často neumíme ani pojmenovat, natož abychom znali detailní informace o jednotlivých druzích," řekla dnes novinářům mluvčí zoo Alena Houšková. Cílem stezky je tedy hlavně vzbudit v návštěvnících zoo zájem nejen o chovaná zvířata, ale také o stromy a další dřeviny v areálu, seznámit je s běžnými i méně běžnými druhy dřevin, podrobnostmi a zajímavostmi o nich.

"Připravili jsme nejen označení devatenácti vybraných dřevin, ale také jsme na čtyřech místech v zoo nově vysadili i stromy nebo keře, které jsou určitým způsobem podobné a u kterých často dochází k záměně. Návštěvník tak má díky informačním cedulím možnost pozorovat rozdíly mezi rostlinami přímo před sebou," doplnila Hloušková. Návštěvníci se tak touto formou seznámí například s jedovatým tisem nebo zjistí rozdíl mezi štědřencem a zlaticí. Na podporu projektu vzniklo i tištěné leporelo, se kterým se mohou návštěvníci vydat na procházku po zoo.

Vznik Stezky stromů v Zoo Děčín podpořilo ministerstvo životního prostředí.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist