https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-zoo-v-basileji-utratili-slona-ktery-byl-nejlepsim-plemennym-samcem-v-evrope
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V zoo v Basileji utratili slona, který byl nejlepším plemenným samcem v Evropě

9.8.2023 22:57 | BASILEJ (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | Fibrel / Pixabay
Ošetřovatelé v zoologické zahradě ve švýcarské Basileji kvůli tuberkulóze utratili slona jménem Tusker. Podle agentury DPA šlo o nejlepšího plemenného sloního samce v Evropě, který zplodil 17 mláďat.
 

Že se slonem není něco v pořádku, pracovníci zoologické zahrady tušili už nějakou dobu, protože nebyl tak aktivní jako dříve. V pondělí se potvrdilo podezření, že má tuberkulózu. Nyní panují obavy, zda se nenakazily i tři slonice, zatím to však s jistotou nelze říct. Jedna z nich, 47letá Heri, je březí, mládě se jí má narodit koncem roku. Jeho otcem je Tusker, který návštěvníky zoo ohromoval svými dovednostmi.

Všichni zaměstnanci zoologické zahrady, kteří přišli s nemocným slonem do styku, podstoupili vyšetření, zda nemají tuberkulózu. Nenakazil se nikdo z nich.

Tusker se narodil v roce 1992 v Jihoafrické republice a do Švýcarska byl převezen na jaře 2021 z Nizozemska, aby oplodnil slonice chované v basilejské zoo. Dále měl být poslán do Španělska, píše DPA.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist