https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/valasske-mezirici-nechalo-vysadit-vice-nez-sto-listnatych-stromu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Valašské Meziříčí nechalo vysadit více než sto listnatých stromů

28.11.2021 01:04 | VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ (ČTK)
Zaměstnanci naší firmy Městské lesy a zeleň Valašské Meziříčí zde zasadili celkem 72 třešní, 15 slivoní, deset jabloní, pět lip a dva duby.
Zaměstnanci naší firmy Městské lesy a zeleň Valašské Meziříčí zde zasadili celkem 72 třešní, 15 slivoní, deset jabloní, pět lip a dva duby.
Valašské Meziříčí na Vsetínsku nechalo letos na podzim vysadit více než sto listnatých stromů. Nové stromy jsou ve čtyřech lokalitách. Pomocnou ruku k dílu přiložili také studenti místního Gymnázia Františka Palackého, sdělil mluvčí valašskomeziříčské radnice Jakub Mikuš.
 

"Vytipovali jsme čtveřici lokalit v Brňově, Juřince a Lhotě. Zaměstnanci naší firmy Městské lesy a zeleň Valašské Meziříčí zde zasadili celkem 72 třešní, 15 slivoní, deset jabloní, pět lip a dva duby," uvedla místostarostka Yvona Wojaczková (ANO).

Do výsadby se zapojili také studenti gymnázia. "Sami nám nabídli pomocnou ruku a vysadili několik stromů nad Juřinkou. Jsem moc ráda, že se mladá generace zajímá o své okolí a je aktivní v ekologických otázkách. Navazuje tak na dlouhodobou snahu naší radnice, kdy pracujeme na zvyšování procenta zeleně a kvality života v našem městě," uvedla místostarostka. Studenti pomohli nejen se sázením stromů, vyznačili si také jejich souřadnice, aby mohli do budoucna sledovat jejich růst. Město získalo na výsadbu dotaci 250.000 korun od Státního fondu životního prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist