https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/valasske-mezirici-zacalo-revitalizovat-hutsky-lesik
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Valašské Meziříčí začalo revitalizovat Huťský lesík

16.2.2018 08:40 | VAL. MEZIŘÍČÍ (ČTK)
V první fázi projektu se vyznačily stromy dle projektové dokumentace určené buď ke kácení, nebo k odbornému ošetření. Aktuálně probíhá kácení, a poté bude následovat odborné ošetření vybraných stromů stromolezeckou technikou. / Ilustrační foto
V první fázi projektu se vyznačily stromy dle projektové dokumentace určené buď ke kácení, nebo k odbornému ošetření. Aktuálně probíhá kácení, a poté bude následovat odborné ošetření vybraných stromů stromolezeckou technikou. / Ilustrační foto
Radnice ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku začala s revitalizací Huťského lesíku. Po úpravách má sloužit pro rekreaci, sdělila ve středu mluvčí radnice Renata Votrubová. Práce v lesíku, který se nachází v blízkosti krytého bazénu a tenisových kurtů, by měly skončit v červnu.
 

"Jsem rád, že se s revitalizací lesíku začalo. Naším cílem je, aby se tato lokalita začala využívat pro účely rekreace, nicméně v souladu s přírodou. Na projekt se městu podařilo získat dotaci, která pokryje až 80 procent nákladů," uvedl místostarosta města Josef Vrátník. Revitalizace lesíku bude stát téměř dva miliony korun.

Firma, která revitalizaci provede, si prostor převzala v lednu. "V první fázi projektu se vyznačily stromy dle projektové dokumentace určené buď ke kácení, nebo k odbornému ošetření. Aktuálně probíhá kácení, a poté bude následovat odborné ošetření vybraných stromů stromolezeckou technikou. Současně s tímto probíhá vyznačení trasy a příprava materiálu pro zhotovení štěpkové stezky a další práce," uvedl referent odboru komunálních služeb Tomáš Kunc.

Počítá se s odstraněním nepůvodních dřevin a výsadbou stromů a keřů. "Vznikne nová štěpková stezka a biotopy pro volně žijící živočichy, jako jsou například broukoviště nebo kamenné zídky. Podél cyklostezky bude založena květnatá louka," řekl místostarosta.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž příroděPražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist