https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/vanocni-strom-z-plechovek-ve-francii-symbol-boje-proti-odpadkum
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Vánoční strom z plechovek ve Francii je symbol boje proti odpadkům u silnic

21.12.2017 08:46 | PRAHA (ČTK)
Plechovky sbírala poslední dva měsíce podél místních silnic a parků jednou až dvakrát do týdne hrstka dobrovolníků.  Ilustrační snímek.
Plechovky sbírala poslední dva měsíce podél místních silnic a parků jednou až dvakrát do týdne hrstka dobrovolníků. Ilustrační snímek.
Na jednom z kruhových objezdů u jihofrancouzského města Toulouse se tyčí zvláštní vánoční stromek postavený z několika stovek plechovek od piva. Podle webu Actu.fr ale nejde o snahu o originální dekoraci.
 

"Cílem nebylo, aby to vypadalo hezky, ani se nejedná o účast v soutěži o co nejbizarnější vánoční výzdobu," řekla zástupkyně místní ekologické organizace Danièle Geladeová. "Nechtěli jsme vytvořit umělecké dílo, ale upozornit lidi, zprostředkovat informaci, ukázat, že naše příkopy jsou plné odpadků," upozornila.

"Stromek" proto také doprovází heslo: "Odpadky z našich příkopů se pozvaly na Vánoce."

Plechovky sbírala poslední dva měsíce podél místních silnic a parků jednou až dvakrát do týdne hrstka dobrovolníků. Následné dílo se skládá ze zhruba 500 nejzachovalejších kusů.

Na kruhovém objezdu ale konstrukce nezůstane, "ozdobit" má také hlavní náměstí obce Fonsorbes, ležící západně od Toulouse.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist